Botë

Portugalia rikthen masat shkaku i Omicronit

Foto: AP
 

Portugalia ka kthyer masat e kufizimit në përpjekjen për ta frenuar valën e re të përhapjes së koronavirusit.

Vendi ka ashpërsuar kontrollet në të gjitha aeroportet, portet detare dhe kufijtë tokësorë të vendit, si pasojë e rregullave të reja që kanë hyrë në fuqi që nga orët e para të së mërkurës.