Botë

Në Afrikë të Jugut po rriten dukshëm rastet me koronavirus, varianti Omicron shihet shkaktar

 

Autoritetet shëndetësore thonë se varianti i ri i koronavirusit i njohur si Omicron, është bërë tash variant dominues në Afrikë të Jugut dhe është shkaktari prapa rritjes së numrit të infektuarve, raporton BBC.

Rreth 8500 të infektuar të rinj janë regjistruar në Afrikë të Jugut në 24 orët e fundit.