Botë

Bideni dhe Putini do të përfshihen vetë në bisedime për Ukrainën pasi diplomatët nuk shënuan progres

 

Joe Biden dhe Vladimir Putin do të bisedojnë “në të ardhmen e afërt” pasi diplomatët e tyre të lartë nuk bënë progres në Stokholm drejt zbutjes së situatës për Ukrainën, krah frikës për pushtimin rus.

Sekretari i shtetit, Antony Blinken, dhe ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov, nuk mbajtën konferencë bashkë pas kërcënimeve gjatë takimin 40-minutësh, kohëzgjatje kjo e shkurtër që tregoi se kishte pak mundësi për një përparim.