Botë

Zvicra forcon masat anti-COVID

Foto: AP
 

Zvicra njoftoi për masa më të forta anti-COVID të premten, derisa Qeveria e saj lufton për të përmirësuar një rritje të infeksioneve dhe ardhjen e variantit Omicron në vend.

Vendi do ta zgjerojë kërkesën për të mbajtur maska ​​​​dhe për të prodhuar një certifikatë për të vërtetuar se një person është vaksinuar ose është shëruar nga virusi, ka bërë të ditur Qeveria zvicerane.