Botë

Afër 70 infermierë dhe mjekë në Spanjë infektohen me COVID-19

 

Gati 70 infermierë dhe mjekë që punojnë në njësinë e kujdesit intensiv në një spital spanjoll kanë rezultuar pozitivë me Covid-19 pasi morën pjesë në një festë Krishtlindjesh.

Gjashtëdhjetë e tetë mjekë në Spitalin Rajonal Universitar në Malaga ishin diagnostikuar me koronavirus, tha të hënën qeveria rajonale e Andaluzisë.