Botë

Bennett viziton Emiratet e Bashkuara, vizita e parë e një kryeministri izraelit në këtë vend

Foto: AP
 

Kryeministri i Izraelit, Naftali Bennett njoftoi se do të bënte vizitën e parë zyrtare si kryeministër në Emiratet e Bashkuara Arabe të dielën, në kohën kur po zhvillohen bisedime të vështira bërthamore me Iranin.

Zyra e Naftali Bennettit ka bërë të ditur se ai do të takohet me princin e kurorës Mohammed bin Zayed., dhe do të diskutojë forcimin e lidhjeve ekonomike dhe ushtarake.