Botë

Shpërthimi i gazit në kanalizime vret 10 persona në qytetin jugor të Pakistanit

Foto: Representative Image
 

Një shpërthim i fuqishëm gazi në një sistem kanalizimi në një qytet jugor të Pakistanit vrau të paktën 10 persona dhe plagosi 13 të tjerë të shtunën, ka bërë të ditur policia dhe një zyrtar shëndetësor.

Zëdhënësi i policisë Sohail Jokhio, ka thënë se shpërthimi u shkaktua me sa duket kur diçka ndezi gazin që ishte grumbulluar në kanalizimet, nën një ndërtese bankare, në lagjen Shershah të qytetit port të Karaçit.