Botë

Shteti më i populluar i Australisë raporton vdekjen e parë nga Omicroni

FOTO: AP
 

Shteti australian i New South Wales raportoi më shumë se 6 mijë raste të reja me COVID-19 të hënën dhe konfirmoi vdekjen e parë nga varianti Omicron.

Një burrë i 80-ave vdiq, i cili ishte infektuar në një institucion kujdesi për të moshuarit në Sidneyn perëndimor. Ai ishte plotësisht i vaksinuar, por kishte sëmundje të rënda.