Botë

​Shtëpia e Bardhë: Biden e Putin nesër bisedë telefonike për tema të ndryshme

 

Presidenti i SHBA-së Joe Biden do të bisedojë nesër në telefon me homologun e tij rus Vladimir Putin për temat aktuale, duke përfshirë angazhimet e ardhshme diplomatike me Moskën, njoftoi sot Shtëpia e Bardhë.

Sipas deklaratës, administrata Biden është e përfshirë në diplomaci gjithëpërfshirëse me aleatët dhe partnerët e saj evropianë, duke konsultuar dhe koordinuar një qasje të përbashkët në përgjigje të pranisë ushtarake të Rusisë në kufirin me Ukrainën.