Botë

Rekord rastesh me COVID-19 në Angli

 

Anglia ka regjistruar rekord rastesh pozitive me koronavirus në ditën e parë të këtij viti. 162.572 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus dhe 154 të tjerë kanë vdekur. Të dhënat përfshijnë Skocinë, Uellsin e Irlandën e Veriut.

Ky numër i lartë rastesh ka kohë që nuk është regjistruar në Angli.