Botë

I riu që u arratis nga burgu në Holandë qëllohet për vdekje në Belgjikë

Foto: Getty Images
 

Një i ri që iku nga një institucion korrektues për të mitur në Holandë, u qëllua për vdekje pas një përleshje të armatosur me policinë në Belgjikë, shkruan BBC.

Ai u largua nga qendra në qytetin verior holandez Breda, dhe mori peng dy anëtarë të stafit të institucionit dhe kaloi me makinë kufirin me Belgjikën.