Botë

Treni del nga shinat në Indi, të paktën 9 të vdekur e 36 të lënduar

 

Të paktën nëntë persona kanë mbetur të vdekur dhe 36 të tjerë të lënduar pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat në shtetin e Bengalit Perëndimor të Indisë, të enjten vonë, sipas operatorit hekurudhor.

Zëdhënësi i Hekurudhave Indiane Rajesh Bajpai, ka thënë se katër nga 12 vagonët në trenin ekspres ndërshtetëror dolën nga binarët në distriktin Jalpaiguri të shtetit.