Botë

Tërmet në Afganistan, 26 të vdekur

 

Një tërmet me fuqi 5.6 sipas shkallës Rihter goditi Afganistanin perëndimor sot, duke lënë të vdekur 26 njerëz dhe duke shkatërruar qindra shtëpi, njoftuan autoritetet lokale.

Tërmeti goditi provincën perëndimore të Badghis, e cila kufizohet me Turkmenistanin, dhe shkatërroi shtëpi me tulla.