Botë

Bideni nuk ia doli ta kthente unitetin e brendshëm, por ktheu aleatët e jashtëm

 

Po mbushet një vit prejse Joe Bideni në kulmin e krizës politike në vend mori timonin e presidencës me mesazhin për unitet dhe shpresë në Shtetet e Bashkuara.

Bideni u zgjodh me premtimet se do të davariste ndasitë e thella të vendit dhe se do t’i jepte fund luftës kundër pandemisë së koronavirusit. Lideri që fitoi me sloganin e “Kthimit të Amerikës”, u zotua gjithashtu se do ta kthente ekonominë në binarët e duhur.