Botë

Rusia akuzon Perëndimin për komplot të “provokimeve” në Ukrainë

FOTO: AP
 

Rusia akuzoi Perëndimin të enjten për komplot "provokimesh" në Ukrainë pasi fajëson Moskën për planifikimin e veprimeve agresive ushtarake në vendin fqinj.

Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse Maria Zakharova deklaroi se pretendimet ukrainase dhe perëndimore për një sulm të afërt rus në Ukrainë ishin një "mbulesë për organizimin e provokimeve të tyre në shkallë të gjerë, duke përfshirë ato të karakterit ushtarak".