Botë

Zelensky i kundërpërgjigjet Bidenit: S’ka ndërhyrje të vogla

 

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka reaguar ndaj komenteve të bëra nga homologu i tij amerikan Joe Biden për një "inkursion të vogël" të Rusisë në vendin e tij.

Bideni, në një konferencë për media të mërkurën, kishte sugjeruar se një sulm "i vogël" mund të sjellë një përgjigje më të dobët nga SHBA-ja dhe aleatët e saj.