Botë

Gjendet i vdekur në Atlantik francezi Savin, po tentonte ta kalonte oqeanin me kanu

Foto: Getty Images
 

Francezi 75-vjeçar që po tentonte ta kalonte Oqeanin Atlantik, është gjetur i vdekur, ka raportuar ekipi i tij.

Jean-Jacques Savin kishte kaluar Atlantikun në një fuçi të madhe në vitin 2019 dhe me anë të lopatave.