Botë

Arrestohet gazetarja turke, akuzohet për fyerje të Erdoganit

 

Gazetarja e njohur turke Sedef Kabas është arrestuar, mbi pretendimet se ka fyer presidentin turk Recep Tayyip Erdogan, raporton BBC.

Kabas është arrestuar të shtunën në Stamboll dhe gjykata urdhëroi që ajo të mbahet në paraburgim derisa të gjykohet.