Botë

Makina përplaset me autobusin në Itali, vdesin 5 të rinj

 

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Itali në orët e vona të mbrëmjes të së shtunës në Rezzato, qytet në provincën e Brescias. Si pasojë vdiqën 5 të rinj.

Një makinë dhe një autobus janë përplasur, dhe për pasojë pesë të rinj kanë humbur jetën menjëherë në vendin e ngjarjes nga përplasja tragjike.