Botë

Vdes një britanik në SHBA, u godit nga një plumb qorr ndërsa po flinte

 

Një astrofizikant anglez është vrarë nga një plumb qorr që kishte depërtuar nëpërmjet murit dhe e kishte atë në shtrat, kanë njoftuar autoritetet amerikane, raporton BBC.

Matthew Wilson 31-vjeçar, është gjetur i vdekur me një plagë në kokë të shkaktuar nga plumbi.