Botë

Klitschko i zhgënjyer me Gjermaninë: E tradhtoi mikun

Foto: AP
 

Miliardat që Rusia ka investuar në lobistë, ish-politikanë dhe koncerne gjermane i janë shpaguar Vladimir Putinit, shkruan gazeta “Bild” të hënën, duke cituar ish-kampionin e boksit dhe tash kryebashkiakun e Kievit, Vitali Klitschko.

Gazeta gjermane me tirazhin më të lartë, shkruan se Ukraina nuk është vetëm e zhgënjyer me refuzimin për furnizim me armë, por edhe për faktin se Gjermania po vazhdon të mbështesë projektin rus “Nord Stream 2”.