Botë

Tetë të vdekur e shumë të plagosur nga një përplasje jashtë një stadiumi në Kamerun

Foto: AP
 

Të paktën tetë persona raportohet se kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në një përplasje jashtë një ndeshjeje të Kupës së Kombeve të Afrikës në Kamerun.

Pamjet tregojnë tifozët e futbollit duke luftuar për të hyrë në stadiumin Paul Biya, në një lagje të kryeqytetit Yaounde.