Botë

Holanda do të zbusë masat përkundër rritjes së rasteve me COVID-19

Mark Rutte
Foto: AP
 

Qeveria e Holandës ka thënë se do të zbusë kufizimet e vendosura për ta luftuar përhapjen e COVID-19, nga e mërkura, njofton BBC.

Baret, restorantet dhe muzetë, u mbyllën në Holandë që nga 18 dhjetori për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron.