Botë

12 të vdekur në Argjentinë nga kokaina e falsifikuar

Foto: AP
 

Kokaina e falsifikuar ka lënë të vdekur të paktën 12 persona dhe ka lënë 50 në spitale rreth rajonit të Buenos Aires të Argjentinës, kanë bërë të ditur autoritetet.

Hetuesit besojnë se droga ilegale ose ishte e lidhur me një lloj helmi ose ishte "prerë" me një substancë tjetër.