Botë

Holanda do të dërgojë pajisje ushtarake në Ukrainë

Foto: AP/Ilustrim
 

Holanda planifikon të dërgojë pajisje ushtarake në Ukrainë, duke përfshirë pushkë, municione, sisteme radari dhe robotë për zbulimin e minave, ka bërë të ditur qeveria e këtij shteti.

Pavarësisht kësaj, Holanda shpreson në një zgjidhje diplomatike të krizës në Ukrainë.