Botë

Moska thotë se janë vrarë vetëm 500 rusë, Ukraina njeh afër 6,000

 

Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka dhënë shifrat e para për viktimat e pësuara gjatë pushtimit të Ukrainës, raporton bbc.

Sipas raporteve të mediave ruse, thuhet se 498 ushtarë rusë janë vrarë dhe 1,597 janë plagosur deri më tani.