Botë

Blinken: Ne nuk kërkojmë konflikt, por jemi gati nëse vjen tek ne

Foto: AP
 

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken, ka thënë se NATO-ja nuk po kërkon konflikt, por ka shtuar se nëse konflikti vjen tek shtetet e NATO-s, atëherë ato janë të gatshme të mbrohen.

Blinkeni i ka bërë këto deklarata mëngjesin e së premtes, para një takimi të ministrave të jashtëm të NATO-s dhe BE-së në Bruksel.