Botë

Pse rusët kanë probleme kaq të mëdha me “bayraktarët” turq

 

Arma ndër kryesore të Ukrainës në luftimet e deritashme me agresorin rus, është droni turk “Bayraktar TB2”.

Në internet po qarkullojnë pamjet e qindra tankeve dhe mjeteve të blinduara ruse të shkatërruara dhe ky dron pa pilot është përgjegjës për shkatërrimin e shumicës së tyre.