Botë

Zelenskyy i bën thirrje Vatikanit të ndërmjetësojë për bisedimet Ukrainë - Rusi

 

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy, ka folur me Papa Françeskun dhe ka sugjeruar që Vatikani duhet të luajë rol në përfundimin e luftës të nisur nga Rusia, raporton BBC-ja të martën.

Sipas postimit në Twitter, Zelenskyy i ka treguar Papës për situatën e vështirë humanitare dhe se si janë bllokuar korridoret humanitare nga trupat ruse.