Botë

Britania sekuestron superjahtin e një oligarku rus

Foto: Alamy
 

Një superjaht i një oligarku rus, me vlerë 38 milionë funte, është sekuestruar sot në Britani të Madhe, raporton “The Sun”.

Autoritetet e Agjencisë Nacionale për luftim të Krimit, këtë mëngjes sekuestruan jahtin Phi dhe i thanë kapitenit se po sekuestrohet.