Botë

Britania do të dërgojë armatim shtesë në Ukrainë

Foto: AP
 

Britania e Madhe do të dërgojë më shumë armatim në Ukrainë, ka bërë të ditur të enjten sekretari britanik i Mbrojtjes, Ben Wallace, raportoi Sky News.

Dërgesa e re do të përfshijë artileri me rreze më të gjatë dhe më shumë raketa anti-ajrore.