Botë

Vuçiqi shpall fitoren në zgjedhjet e Serbisë

Foto: AP
 

Presidenti i Serbisë dhe lideri i Partisë Përparimtare Serbe, Aleksandar Vuçiq, shpalli fitoren në zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare të mbajtura më 3 prill.

Ai në një adresim në orët e vona të së dielës, tha se ai dhe partia e tij i kanë fituar këto zgjedhje, megjithëse sipas tij, “i kanë humbur disa vota për shkak të krizës në Ukrainë”.