Botë

Britania me sanksione të reja ndaj Rusisë

Foto: AP
 

Britania e Madhe ka bërë të ditura të mërkurën sanksionet e reja kundër Rusisë për “ta ndaluar makinën luftarake të Putinit”, sipas një deklarate të lëshuar nga Zyra e Jashtme britanike, raporton CNN.

Paketa e pestë e sanksioneve të Britanisë ndaj Moskës për shkak të luftës në Ukrainë, përfshinë ngrirjen e plotë të aseteve në bankën më të madhe ruse, Sberbank dhe po ashtu në Bankën Kreditore të Moskës.