Botë

Të paktën 35 të vdekur, pasi një autobus i mbingarkuar aksidentohet në Zimbabve

Të paktën 35 të vdekur pasi një autobus i mbingarkuar aksidentohet në Zimbabve
 

Një autobus që transportonte besimtarë që udhëtonin për në një pelegrinazh të Pashkëve në malin lindor të Zimbabve ra në një grykë, duke lënë të vdekur të paktën 35 persona në orët e para të së premtes, raporton AP.

Autobusi ishte i mbingarkuar me 106 pasagjerë dhe doli nga rruga pranë Chimanimani duke u përplasur në një përroskë të thellë, tha policia.