Botë

167 të vdekur si pasojë e stuhisë që goditi Filipinet

 

Të paktën 167 njerëz kanë vdekur nga rrëshqitjet e dheut dhe përmbytjet, pasi stuhia tropikale Megi goditi Filipinet të dielën e kaluar.

110 persona të tjerë janë të zhdukur derisa 1.9 milionë janë prekur nga stuhia, thotë Agjencia kombëtare e fatkeqësive, raporton BBC.