Botë

Autoritetet kineze dërgojnë dhunshëm 92-vjeçaren në karantinë

Autoritetet kineze thyen derën e 92-vjeçares për ta dërguar në karantinë
 

Disa burra shkuan pas orës 2 të mëngjesit të së martës duke goditur derën e një apartamenti në një kompleks banesash në Shangai. Kur askush nuk u përgjigj, ata hapën bravën dhe hynë brenda, duke zgjuar një grua 92-vjeçare nga shtrati i saj, shkroi CNN të enjten.

Vizitorët kërkuan ta merrnin gruan dhe djalin e saj 74-vjeçar në qendrën e karantinimit, sepse, sipas të dhënave, të dy kishin rezultuar pozitivë me COVID-19 pesë ditë më parë, më 14 prill.