Botë

Zelensky pritet të takojë zyrtarë të lartë amerikanë të dielën në Kiev

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken në takim me presidentin ukrainas, Volodymyr Zelensky në maj të vitit 2021
Foto: President.gov.ua
 

Sekretari amerikan i Shtetit , Antony Blinken dhe sekretari i mbrojtjes i Shteteve të Bashkuara, Lloyd Austin, do ta vizitojnë Kievin të dielën, ka njoftuar presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky.

Sipas tij, kjo është vizita e parë e zyrtarëve të nivelit të lartë amerikan. Mirëpo, nuk kjo vizitë nuk është konfirmuar ende nga Uashingtoni, raportoi CNN-i.