Botë

Moska sanksionon 287 deputetë britanikë

 

Ministria e Jashtme e Rusisë ka vendosur sanksione ndaj 287 deputetëve të dhomës së ulët të parlamentit të Britanisë, të njohur si House of Commons, raporton “Sky News” bazuar në mediumet ruse.

Personat, që tash thuhet se e kanë të ndaluar të futen në Rusi, thuhet se “kanë pasur rol aktiv në vendosjen e instrumenteve për sanksione anti-ruse në Londër, dhe të kontribuojnë në histerinë rusofobe në Britani”.