Botë

Ukraina zbulon emrat dhe fotot e rusëve të dyshuar për masakra e dhunime në Bucha

Kufomat e civilëve të vrarë nga forcat ruse në Bucha të Ukrainës
 

Kryeprokurorja e Ukrainës, Irina Venediktova, përgjegjëse për hetimin e krimeve të luftës nga rusët në qytetin e Bucha, ka postuar të enjten, në llogarinë e saj në Facebook, emrat dhe fotot e të dyshuarve për krime kundër civilëve, ku përfshihen ekzekutimet dhe përdhunimet.

Prokurorja theksoi se hetimi zbuloi 10 ushtarë rusë që morën pjesë në torturat, vrasjet dhe përdhunimet e banorëve të Buchas.