Botë

Zëvendëskryeministri rus viziton Mariupolin

 

Zëvendëskryeministri rus, Marat Khusnullin ka vizituar Mariupolin të dielën.

Në kanalin e tij Telegram, Khusnullin tha: “Kam vizituar territoret e çliruara të DNR [Republika Popullore e Donetsk] dhe LNR [Republika Popullore e Luhansk]. Kam vizituar Mariupolin, Volnovakhanskun, Luhanskun dhe qytete të tjera dhe kam biseduar me vendasit”, shkruan CNN.