Botë

Bideni do të takohet me Pelosin dhe zyrtarët tjerë që vizituan Ukrainën

 

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, pritet të takohet të martën me delegacionin e Kongresit që vizitoi Ukrainën në fillim të këtij muaji, ka njoftuar Shtëpia e Bardhë, raportoi CNN-i.

“Sot pasdite, pas rreth dy orëve, Presidenti do të presë kryetaren Pelosi dhe anëtarët e tjerë të një delegacioni të kongresit, të cilët së fundi udhëtuan në Ukrainë”, u tha gazetarëve në një konferencë pasdite sekretarja e shtypit e Shtëpisë së Bardhë, Jen Psaki.