Botë

Zyrtari amerikan: Rusia ka përdorur 10 a 12 raketa hipersonike në Ukrainë

Foto: AP
 

Rusia ka përdorur rreth 10 deri në 12 armë hipersonike gjatë luftës në Ukrainë, ka thënë një zyrtar i lartë i Mbrojtjes i SHBA-së, raportoi CNN të martën.

Duke njoftuar se SHBA-ja nuk ka llogari të saktë, zyrtari shtoi se numri i armëve hipersonike që Rusia ka përdorur është “me gjasë mes 10 dhe 12”.