Botë

Ushtria ukrainase po përparon në verilindje të Kharkivit

Kharkiv
 

Ushtarët ukrainas po vazhdojnë të përparojnë në veri dhe verilindje të Kharkivit, ka bërë të ditur kreu i administratës ushtarake rajonale të qytetit verilindor.

Oleh Syniehubov i tha televizionit ukrainas të martën se luftimet janë duke u zhvilluar në verilindje të qytetit të dytë më të madh të Ukrainës, në drejtim të qytetit të Vovchanskut, përgjatë kufirit Rusi-Ukrainë.