Botë

Sulmet në Chernihiv lënë disa të vdekur dhe shumë të plagosur

 

Një numër ukrainasish janë plagosur dhe disa supozohet se kanë vdekur, pasi Rusia nisi një sulm me raketa në fshatin Desna pranë Chernihivit, ka thënë guvernatori i qytetit.

Në një video të publikuar në Facebook, Viacheslav Chaus pretendon se Rusia lëshoi katër raketa rreth orës 05:00, sipas kohës lokale.