Botë

Shpërthen kolera vdekjeprurëse në Pakistan

Shpërthen kolera vdekjeprurëse në Pakistan
Foto: CNN
 

Një shpërthim vdekjeprurës kolere i lidhur me ujin e pijshëm të kontaminuar ka infektuar mijëra njerëz në Pakistan ndërsa vendi po përballet me krizën e ujit të përkeqësuar nga një valë brutale e të nxehtit në Azinë Jugore, raportoi CNN të martën.

Temperaturat në pjesë të Pakistanit dhe Indisë kanë arritur nivele rekord në javën e fundit, duke vënë jetët e miliona njerëzve në rrezik.