Botë

Erdogani do të flasë të shtunën me Finlandën për anëtarësimin në NATO

Foto: AP
 

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan do të bisedojë të shtunën me krerët e Finlandës në lidhje me kërkesën e këtij shteti për t'u anëtarësuar në NATO.

Duke folur për gazetarët të premten, Erdogan tha gjithashtu se e kishte diskutuar këtë çështje me kryeministrin holandez, Mark Rutte dhe se do të fliste edhe me Britaninë të shtunën, raporton BBC.