Botë

Ukraina: Rusia po e bombardon Severodonetskun “në mënyrë kaotike”

 

Severodonetsku në rajonin lindor të Donbasit është ende nën kontrollin e Ukrainës, pavarësisht se forcat ruse po e bombardojnë qytetin, ka thënë guvernatori rajonal.

Rusia ka ripërqendruar përpjekjet e saj të luftës në Donbas, e përbërë nga rajonet Luhansk dhe Donetsk dhe shumë besojnë se presidenti rus, Vladimir Putin mund të pretendojë fitoren nëse Moska merr kontrollin e rajonit.