Botë

Erdogani nervozohet me kryeministrin grek, thotë se nuk do ta takojë më

 

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se nuk e njeh më liderin e Greqisë fqinje dhe se do të refuzojë ta takojë atë në një samit të planifikuar.

Erdogan akuzoi kryeministrin grek, Kyriakos Mitsotakis se po kërkon ta bllokojë shitjen e avionëve luftarakë F-16 të prodhimit amerikan në Turqi.