Botë

Navalny e quan hajdut e të çmendur Putinin

Foto: AP
 

Një gjykatë në Moskë, të martën hodhi poshtë apelin e kritikut të burgosur të Kremlinit, Alexei Navalny, i dënuar me nëntë vjet burgim, shkruan AFP-ja të martëm.

Gjykata e Qytetit të Moskës vendosi që të "lë dënimin pa ndryshime" dhe të hyjë në fuqi menjëherë. Kjo do të thotë se Navalny do të transferohet në një burg me regjim më të rreptë për të kryer dënimin e tij, pasi u shpall fajtor në mars të këtij viti për përvetësim dhe përbuzje të gjykatës, akuza që ai i mohon.