Botë

Rusia dhe Kina zhvillojnë ushtrime të përbashkëta ushtarake

Foto: AP
 

Rusia dhe Kina kanë zhvilluar ushtrimet e para të përbashkëta ushtarake që kur Kremlini ka nisur pushtimin e Ukrainës, shkruan “The New York Times” të martën.

Një zyrtar amerikan i ka thënë gazetës se dy vendet po zhvillojnë ushtrime në Azinë veriore, derisa presidenti amerikan, Joe Biden, po takohet me liderët e Australisë, Indisë dhe Japonisë në Tokyo.